Zopár skvelých tipov ako správne prať bielizeň

Všetci vieme, že na dosiahnutie čistej a voňavej bielizne existujú pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať. Nielenže po ich dodržaní bude prádlo krásne čisté a voňavé, ale hlavne ostane nepoškodené a neznehodnotené.
Prinášame vám zopár dobrých rád aby ste vašu bielizeň mali čo najdlhšie ako novú.

Výber pracieho prostriedku

Hádam tá najzákladnejšia a najdôležitejšia vec! Ak ste presvedčení o tom, že si vystačíte s jedným typom pracieho prostriedku, ste na omyle. Výber pracieho prostriedku závisí od bielizne, ktorú vlastníte.
Doporučujeme Vám tieto základné tipy prostriedkov:

Prášok na pranie bielej bielizne

Oplatí sa staviť na kvalitné práškové pracie prostriedky, ktoré majú spravidla silnejšiu koncentráciu a sú často krát účinnejšie aj pri silnom znečistení. Okrem toho, obsahujú aktívne zložky, ktoré nám bielizeň nielen krásne vybielia, ale aj ochránia pred nežiadúcim znečistením počas prania.

Tekutý prostriedok na pranie farebnej bielizne

Na pranie farebnej a čiernej bielizne je najvhodnejší tekutý prací prostriedok, ktorý obsahuje aj optický rozjasňovač farieb. Takýto typ pracieho prostriedku sa ľahšie a dôkladnejšie rozpustí a následne vyplácha a čo je dôležité – nezanecháva nechcené „práškové“ fľaky.

Prostriedok na jemné tkaniny, pleteniny, vlnu

Všetky jemné tkaniny ako je hodváb, vlna, čipka alebo aj záclony je potrebné prať v prostriedku na to určenom. Práve tieto tkaniny si zaslúžia extra starostlivosť a vhodne zvolený prostriedok na pranie nám zaručí, že tkanina si zachová tvar, farbu, stálosť a zároveň bude jemná a pružná. Najvhodnejší je typ pracieho prostriedku, ktorý obsahuje lanolin, ktorý je obzvlášť vhodný na ošetrenie vlny, pletenín a jemných tkanín. Okrem hýčkajúcich vlastností má antibakteriálne účinky a je hypoalergénny, čím je vhodný aj pre alergikov.

! NÁŠ TIP !

Na trhu sú aj špeciálne prostriedky na pranie čiernej bielizne, ktoré nám sľubujú ochranu proti vyblednutiu. Tieto pracie prostriedky vám NEDOPORUČUJEME! Čiernu bielizeň nimi neochránite o nič
viac ako s bežnými pracími prostriedkami na farebné oblečenie. A čo sa týka nečistôt, tie neodstránia o nič efektívnejšie ako prostriedky na farebnú bielizeň.

Nabudúce si napíšeme niečo o tom, aké je veľmi dôležité poznať symboly na pranie.

Kontakt

Adresa prevádzky

Obrancov mieru 350,

018 41 Dubnica nad Váhom

Reklamačný poriadok

Všeobecné dodacie podmienky

Fakturačné údaje